Post thumbnail

Informowaliśmy Was o podpisaniu listu intencyjnego we Wrocławiu na rzecz budowy BLUE-VELO – nadodrzańskiej trasy rowerowej przez teren 5 województw położonych wzdłuż Odry. Przebieg przez nasze województwo jeszcze nie jest ustalony, jednak wstępne informacje mówią o początku na granicy z Czechami i dalszym biegu korytem Odry przez Racibórz do Kędzierzyna-Koźla. Długość całej Blue Velo to…

Czytaj więcej Czas na Velo Kłodnicę!

Post thumbnail

23 kwietnia br. w Zabrzu grupa pod nazwą GOP GEAR pasjonatów transportu zbiorowego przeprowadziła debatę oksfordzką na temat – któremu z trzech środków transportu publicznego w naszej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii powinno się przyznać największe znaczenie, który uznać jako najlepszy. Chodziło o kolej, tramwaj czy autobus (+trolejbus).

Czytaj więcej Jest źle – i lepiej nie będzie. Czy rowery nas uratują?