W tym tygodniu z inicjatywy Rowerowych Katowic odbyło się spotkanie organizacji rowerowych z
Przewodniczącym Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Leszkiem Pietraszkiem.
Stronę społeczną reprezentowali: Wiesław Bełz, Zbigniew Wieczorek, Piotr Rościszewski, Joanna Masarczyk-Bełz (Rowerowe Katowice), Jan Chrapek (Śląska Koalicja Rowerowa), Magdalena Bielecka-Grześkowiak (Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe), Szymon Kunc, Jakub Kluz (Rowerowe Gliwice), Adrian Sklorz (Stowarzyszenie Prawo-Ekologia-Zdrowie).
Przewodniczący zapewnił, że priorytetem będzie przyspieszenie budowy velostrad, tak aby przynajmniej podstawowa sieć została utworzona w rozsądnym czasie. Ustalono, że podczas konsultacji inwestycji organizacje społeczne będą reprezentowane za pośrednictwem Śląskiej Koalicji Rowerowej.
Spotkanie z Przewodniczącym Zarządu GZM

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.