Nasi eksperci w Czeladzi

12 czerwca br. na zaproszenie Urzędu Miasta Czeladzi nasi eksperci ds. dróg rowerowych (Tobiasz, Grzegorz, Kamil i niżej podpisany) zapoznali się z gotowymi projektami nowej infrastruktury rowerowej w tym starym, zagłębiowskim mieście.

No cóż, niestety po raz kolejny potwierdził się niski poziom wiedzy z zakresu projektowania dróg rowerowych w naszej Metropolii. Odważna decyzja władz miasta Czeladzi, aby je unowocześnić poprzez wybudowanie w nim wielu kilometrów nowych ścieżek rowerowych natrafiła na niespodziewaną przeszkodę. Po prostu udostępnione do wglądu gotowe projekty już na pierwszy rzut oka wzbudziły wiele zastrzeżeń ze strony ekspertów naszej Federacji. Widać wyraźnie, że projektant dróg rowerowych dla Czeladzi niezbyt wiele miał do czynienia z tą dziedziną i chyba nawet nie znał zalecanych Standardów GZM w tym zakresie.

Projekty te niestety już zostały przez władze Miasta zatwierdzone i chyba trudno będzie je poprawić. Niemniej nasi eksperci podjęli się sformułowania na piśmie wszystkich do nich zastrzeżeń i przedłożenia ich projektantowi na planowanym z nim spotkaniu jeszcze w tym miesiącu. Czy on je uwzględni? – nie wiadomo. W każdym razie powiadomimy o tym w kolejnej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *